Dnes je štvrtok 13. augusta 2020     -----     Meniny má Ľubomír     -----      liturgická farbaliturgická farbaliturgická farba féria, alebo sv. Ponciána, pápeža, a Hypolita, kňaza, mučeníkov, alebo Panny Márie v sobotu

* Poďakovanie

Dobšiná     Rímskokatolíckej cirkvi, farnosti Dobšiná bola udelená dotácia z mesta Dobšiná v celkovej sume 850,- € na základe zmluvy F/9/2011 zo dňa 3. 5. 2011 na činnosť farnosti v roku 2011 – financovanie prevádzkových výdavkov – spotrebu energií a materiálové výdavky farnosti.
     Dotáciu sme obdržali dňa 6. 5. 2011. Farnosť bola finančne značne poddimenzovaná, pretože sa uskutočnili niektoré opravy v sume zhruba 2500,- € a na zabezpečenie ďalšieho kvalitného fungovania potrebovala pomoc. Na prevádzkové energie poskytlo dotáciu mesto Dobšiná v odhadovanej výške 850,- € - elektrina, približne 500,- €, plyn 800,- € + cca 240,- € voda a telefón.

Týmto čestne vyhlasujem, že uvedené prostriedky boli použité v súlade s podmienkami zmluvy. Zároveň v mene všetkých veriacich farnosti vyslovujem úprimné ďakujem vedeniu mesta Dobšiná a Mestskému zastupiteľstvu za poskytnutú pomoc.

Mgr. Jozef Brandys, správca farnosti Dobšiná

2095 (2095 hl.)