Rímskokatolícka cirkev      
Zimná 187      
049 25 DOBŠINÁ      
Dnes je pondelok 21. septembra 2020     -----     Meniny má Matúš     -----      liturgická farba Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu 


klenba

Hľadaj
Penzion v Jižních ČecháchChata u KomorníkaChata StrmilovUbytování v České KanaděPenzion StrmilovUbytování větších skupinUbytování v Jižních ČecháchChata u rybníka KomorníkaChata v Jižních ČecháchRybolovUbytování v KunžakuStrmilovChata Česká Kanada

Ako a kam?

Info
Update: 27.01.2007
JozefTOPlist


Diecézne evanjelizačné stredisko

Myšlienka
Myšlienka z košíka

* Sviatosť birmovania v našej farnosti

01

     Po poctivej dvojročnej príprave na prijatie sviatosti birmovania sa kandidáti na prijatie tejto sviatosti dočkali. Dňa 29. októbra 2006 im sviatosť kresťanskej dospelosti udelil vo farskom kostole sv. Františka Xaverského v Dobšinej rožňavský diecézny biskup Mons. Eduard Kojnok. Tých, ktorí prijali sviatosť birmovania bolo 9. 9 tých, ktorí skutočne o prijatie darov Ducha Svätého stáli a všetko svoje úsilie vložili do svojho duchovného rastu počas celej prípravy.


     Spolu s otcom biskupom koncelebrovali sv. omšu aj súčasný správca farnosti vdp. Jozef Hominda, predošlí správcovia vdp. Ján Mihok a vdp. Martin Keruľ a správca farnosti Dedinky - vdp. Anton Šuňavský.
     Pokojná slávnostná atmosféra sprevádzala celú slávnosť.

02
03
04
Antónia Kuchárová
Stanislav Holienčík
Mária Hutníková
Petra Orosová
Tibor Jedinák
Jurinka Šmelková
Marta Vantová
Peter Turzák
Valika Krausováklenba

Hlavné menu

Anketa
Ako je to s mojimi návštevami bohoslužieb?

chodím tak často ako sa len dá
2103 (2103 hl.)
chodím každú nedeľu a prikázaný sviatok
1487 (1487 hl.)
snažím sa aspoň nedeľe
1228 (1228 hl.)
len príležitostne
1144 (1144 hl.)
nechodím vobec
1253 (1253 hl.)

Celkom hlasovalo: 7215

Zoznam rubrík
mínus Cirkev
mínus Diecéza
mínus Farnosť
mínus Info
mínus Kniha
mínus Príbeh
mínus Svedectvo
mínus Vážne

Humor
1.
Dobrovoľné príspevky do kostolnej pokladničky veľmi klesli a tak sa pán farár odhodlal k ráznemu opatreniu. Počas kázne vyhlásil: - Bratia a sestry, robím to veľmi nerád, ale nemám iné riešenie. Je medzi nami muž, ktorý má hriešny pomer s manželkou jedného nášho cirkevníka. Ak sa v kostolnej pokladničke na milodary do večera neobjaví 500 korún, zverejním jeho meno. Keď po omši farár počítal peniaze v pokladničke, našiel tam 25 päťstokorunáčok a jednu dvestokorunáčku s pripnutým lístkom: "Pre lásku božiu, otče, počkajte mi do večera, tie tri stovky niekde zoženiem"
Bravo
2.
Bůh je mrtev (Friedrich Nietzsche) Nietzsche je mrtev (Bůh)