Rímskokatolícka cirkev      
Zimná 187      
049 25 DOBŠINÁ      
Dnes je pondelok 21. septembra 2020     -----     Meniny má Matúš     -----      liturgická farba Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu 


klenba

Hľadaj
Penzion v Jižních ČecháchChata u KomorníkaChata StrmilovUbytování v České KanaděPenzion StrmilovUbytování větších skupinUbytování v Jižních ČecháchChata u rybníka KomorníkaChata v Jižních ČecháchRybolovUbytování v KunžakuStrmilovChata Česká Kanada

Ako a kam?

Info
Update: 27.01.2007
JozefTOPlist


Diecézne evanjelizačné stredisko

Myšlienka
Myšlienka z košíka

* Zima, tma, zlo - existuje?

? Univerzitný profesor na jednej známej vysokej škole, vyzval svojich študentov otázkou: "Stvoril Boh všetko čo existuje?" A študent odvážne odpovedal: "Áno!" "Stvoril Boh naozaj všetko?" - spýtal sa profesor.
"Áno, iste" - zopakoval študent.
No profesor namietol: "Keď Boh stvoril všetko, čo existuje, tak stvoril aj zlo. A na základe toho na čo sme doteraz prišli, môžeme tvrdiť, že Boh je zlo."

Študent najprv nemal slov na túto definíciu a stíchol. Profesor bol so sebou spokojný a chvastal sa ostatným študentom, že mu dokázal, že jeho viera bola iba mýtus.

No študent sa ešte prihlásil: "Môžem sa vás niečo spýtať profesor?"
"Samozrejme!" - odvetil profesor.
Študent sa spýtal : "Existuje zima?"
"Čo je to za otázku, samozrejme že existuje, tebe nikdy nebola zima?"
Ostatní študenti sa začali smiať na jeho otázke. Mladý muž povedal: "V skutočnosti, pane, zima neexistuje. Podľa zákonov fyziky, keď uvážime, zima je v skutočnosti len neprítomnosť tepla. Každé telo alebo predmet je citlivý na zmenu prostredia alebo prenos energie. Absolútna nula je vlastne úplná neprítomnosť tepla. Vtedy sa všetka hmota stáva nehybnou a neschopnou reakcie v tejto teplote. Zima neexistuje. Človek vymyslel toto slovo na vyjadrenie toho ako sa cíti, keď cíti nedostatok tepla."

tudent pokračoval: "Existuje tma?"
"Samozrejme!" hovorí profesor.
No študent povedal: "Tma tiež neexistuje, tma je v skutočnosti neprítomnosť svetla. Svetlo môžeme skúmať, no tmu nie. V skutočnosti, môžeme použiť Newtonov pokus na lámanie bieleho svetla na mnoho farieb. Nemôžete odmerať tmu. Jediný lúč svetla sa môže zlomiť v prostredí tmy a osvietiť ho. Ako môžete odmerať ako tmavý je vesmír? No odmeriate silu svetla, ktoré vydáva. Nie je to správne? Tma je slovo, ktoré vymyslel človek, ktorý chce opísať čo sa deje keď niekde nie je svetlo."

Nakoniec sa mladý muž spýtal profesora: "Pane, existuje zlo?"
"Samozrejme!" - ako vždy odvetil profesor. "Vidíme ho každodenne v ľudskej nehumanite k blížnemu, zlo vidíme v mase kriminálnikov všade vo svete. To nemôže byť nič iné ako zlo." "V skutočnosti zlo neexistuje, pane, aspoň nie samo o sebe. Zlo je absenciou Boha. Je to ako s tmou a zimou. Je to slovo, ktorým chcel človek vyjadriť nedostatok Boha. Boh nestvoril zlo. Zlo je dôsledkom toho, keď človek nemá dostatok Božej lásky. Božia láska je jeho darom v našom srdci. Je to ako zima, keď tu nie je teplo a tma keď tu nie je žiadne svetlo."
Profesor si sadol.

Meno mladého muža: Albert Einsteinklenba

Hlavné menu

Anketa
Ako je to s mojimi návštevami bohoslužieb?

chodím tak často ako sa len dá
2103 (2103 hl.)
chodím každú nedeľu a prikázaný sviatok
1487 (1487 hl.)
snažím sa aspoň nedeľe
1228 (1228 hl.)
len príležitostne
1144 (1144 hl.)
nechodím vobec
1253 (1253 hl.)

Celkom hlasovalo: 7215

Zoznam rubrík
mínus Cirkev
mínus Diecéza
mínus Farnosť
mínus Info
mínus Kniha
mínus Príbeh
mínus Svedectvo
mínus Vážne

Humor
1.
Dobrovoľné príspevky do kostolnej pokladničky veľmi klesli a tak sa pán farár odhodlal k ráznemu opatreniu. Počas kázne vyhlásil: - Bratia a sestry, robím to veľmi nerád, ale nemám iné riešenie. Je medzi nami muž, ktorý má hriešny pomer s manželkou jedného nášho cirkevníka. Ak sa v kostolnej pokladničke na milodary do večera neobjaví 500 korún, zverejním jeho meno. Keď po omši farár počítal peniaze v pokladničke, našiel tam 25 päťstokorunáčok a jednu dvestokorunáčku s pripnutým lístkom: "Pre lásku božiu, otče, počkajte mi do večera, tie tri stovky niekde zoženiem"
Bravo
2.
Bůh je mrtev (Friedrich Nietzsche) Nietzsche je mrtev (Bůh)