* Kúp si lós!

Man      Bol raz jeden starý pán, ktorý žil od mlada dobrým a zbožným životom, ale v starobe nemal nič, čím by sa mohol pochváliť. A tak padol na kolená a takto sa modlil: "Vyslyš ma, ó, Pane! Bol som vždy poctivým človekom. Až doteraz som ťa o nič neprosil a vždy som sa uspokojil s tým, čo si mi daroval. Teraz však mám jednu jedinkú prosbu: "nechaj ma vyhrať v lotérii"."

Týždne ubiehali a vôbec nič sa nedialo. Náš milý pánko sa znova modlil za výhru v lotérii. Stále nič. Po niekoľkých mesiacoch márnych prosieb pozdvihol tvár k nebesiam a zvolal: "Bože, dáš mi konečne šancu? Veď všetko, čo od teba chcem, je výhra v lotérii!" Tu sa zrazu z oblohy ozval hromový hlas: "A dáš láskavo šancu ty mne? Aspoň si kúp lós!"

Zobraz správu | Autor: Administrator | Počet komentárov: 20347 | Pridať komentár | Informační e-mail - Vytisknout článek | Zdroj: www.vira.cz