* Kňazské rekolekcie v našej farnosti

ruky modlitby      V stredu dňa 8.3.2006 sa uskutočnili v našej farnosti kňazské rekolekcie. Kňazské rekolekcie sú stretnutie kňazov v dekanátu (v našom prípade rožňavského a muránskeho), ktoré pozostávajú zo sv. omše, ktorá bola vo farskom kostole sv. Františka Xaverského. Túto sv. omšu celebroval (slúžil) riaditeľ biskupského úradu v Rožňave Mons. Jozef Kostolný ako zástupca otca biskupa Mons. Eduarda Kojnoka, ktorý sa pre neodkladné záležitosti a kňazské rekolekcie v inom dekanáte nemohol zúčastniť. Koncelebrantmi (spolúslúžiacimi) boli vdp. Martin Pivovarník a Martin Keruľ, spolu so všetkými zúčastnenými kňazmi. V duchovnom príhovore sa nám prihovoril vdp. Ján Budzák, správca farnosti v Rudníku.

Po sv. omši nasledovala pracovná časť rekolekcií, ktorá sa konala v kultúrnom stredisku v Dobšinej. V nej bola zahrnutá meditácia na tému pôst a povinnosť duchovného rastu každého kresťana počas pôstu, ďalej hlavná prednáška, ktorú predniesol vdp. Jozef Kostolný a diskusia na aktuálne témy a problémy v diecéze.
     Pre každú farnosť je to veľkým požehnaním, keď sa v nej uskutočnia kňazské rekolekcie, pretože vtedy sa veľký počet kňazov spája v modlitbách a sv. omši spolu s veriacimi a prosia za farnosť, v ktorej sa momentálne nachádzajú. A Boh nenecháva modlitby (pokiaľ sú úprimné a prúdia z čistého srdca) bez odozvy.