* Krížové cesty vo farnosti

Kristus       Tak ako každý rok, v čase 40 - dňového pôstu, tak aj v tomto roku sa budeme pravidelne modliť modlitbu križovej cesty v našej farnosti. Modlitba krížovej cesty nám pomáha viac a hlbšie prežiť, akým utrpením prechádzal Ježiš, keď išiel na smrť za naše hriechy. Dokonca pri modlitbe krížovej cesty môže ten, ktorý sa ju modlí získať úplné odpustky. Citujem: "Kto koná pobožnosť krížovej cety pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže tískať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení a smrti Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
      Tí, čo sa pre vážnu prekažku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny. (Direktórium 2006, str. 73.)

Časy konania krížových ciest:
piatok: 16:30 hod.
nedeľa: 14:30 hod.