* Pookriatie ducha - Osušie

V dňoch 3.2-5.2 2006 som sa zúčastnila na duchovnej obnove ktorá sa konala vo farnosti Ľuboriečka - Osušie. Prichádzali sme v piatok popoludní, mladých nás tam bolo asi 14, ktorí pochádzali z Poltára, Smolníka a Dobšinej. Večernou svätou omšou sme začínali obnovu spolu s eucharistickým požehnaním. Večerné modlitby sme sa mladí modlievali na izbách. Chata, na ktorej sme bývali sa volala Simeon. Ráno sme spolu s kňazom modlili svätý ruženec, v kaplnke, v ktorej sme mávali aj sväté omše.

Po raňajkách sme mali prvé dve prednášky, ktoré boli na témy: „Namáhajme sa s Kristom“; „Pane vidím, že si prorok“, medzi ktorými bola chvíľka na rozjímanie. Po skočení sme mali svätú omšu a po nej spoločný obed, po ktorom bolo osobné voľno s možnosťou ísť na svätú spoveď. Pred druhou prednáškou sme mali ruženec Božieho milosrdenstva, ktorý som viedla ja. Posledná prednáška mala názov: „2x3 sa rovná 3“ jej obsahom bol hriech. Po spoločnej večeri sme mali adoráciu spojenú s chválami, tu som sa opäť dokázala venovať Bohu naplno, chváliť ho svojím spôsobom, byť aj ticho a vnímať Boha prítomného v Oltárnej sviatosti. Po skončení bola vyložená sviatosť až do rána, mladí sme sa striedali. Ja som mala službu ráno o 4 hodine. Bolo to čosi úžasné vstať ráno, ísť sa modliť do kaplnky, kde na Vás čakal Pán Ježiš prítomný v Oltárnej Sviatosti.
     Po skončení večernej modlitby sme si vymieňali názory o Bohu a skúsenosti s ním a Zuzka povedala, jednu vec, ktorá sa mi veľmi páčila: ,,Nikto z nás nie je dokonalý, ani ničím výnimočný, každý z nás máme svoje chyby a jediné, čo nás spája je Boh“. A mala pravdu, pretože Boh dokáže ľudí spájať a vďaka Nemu tvoríme spoločenstvo. Ráno sme sa opäť modlili spoločný ruženec, po raňajkách sme mali svätú omšu, ktorá bola ukončením obnovy. V nej mal kňaz nádherný príhovor, ktorý síce trval asi pol hodiny, no stál za to. Bola celá o utrpení, keďže sám trpí pre Boha, tak sa do toho dokázal aj vžiť. V kázni spomenul aj, že utrpenie ja dar od Boha, mal pravdu, pretože každý s nás trpí pre Boha. Na duchovnú obnovu som išla hlavne preto, aby som opäť našla Boha, dokázala sa vo vnútri stíšiť, využiť svoj čas na to, aby som ho dokázala prežiť s Bohom a počúvať ho aj prostredníctvom kňaza, ktorý nám prednášal. To so tam aj našla. Boh je úžasný a tu som dokázala pochopiť aký je skvelý, čo pre mňa vlastne znamená, aký ja pre mňa dôležitý, že ma miluje a berie ma takú aká som a ja mu za to ďakujem každý deň. Ja tiež Boha milujem snažím sa mu venovať aj keď prídu niekedy ťažké skúšky. Nach je Boh vo Vašich srdciach, aby ste sa vždy dokázali rozhodnúť pre Boha, otvoriť mu svoje srdce, mať veľkú vieru v Boha. Ja ju mám je to nádherné.