Rímskokatolícka cirkev      
Zimná 187      
049 25 DOBŠINÁ      
Dnes je pondelok 21. septembra 2020     -----     Meniny má Matúš     -----      liturgická farba Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu 


klenba

Hľadaj
Penzion v Jižních ČecháchChata u KomorníkaChata StrmilovUbytování v České KanaděPenzion StrmilovUbytování větších skupinUbytování v Jižních ČecháchChata u rybníka KomorníkaChata v Jižních ČecháchRybolovUbytování v KunžakuStrmilovChata Česká Kanada

Ako a kam?

Info
Update: 27.01.2007
JozefTOPlist


Diecézne evanjelizačné stredisko

Myšlienka
Myšlienka z košíka

* Duchovná potrava na tento deň     Meditácia na text - Lukáš 5, 27-32


     Keď potom vyšiel von a videl na mýtnici sedieť mýtnika menom Léviho, povedal mu: „Poď za mnou!“ On vstal, opustil všetko a išiel za ním. Lévi mu urobil vo svojom dome veľkú hostinu. A bol tam veľký zástup mýtnikov a iných, ktorí s nimi stolovali. Farizeji a ich zákonníci šomrali a hovorili jeho učeníkom: „Prečo jete a pijete s mýtnikmi a hriešnikmi?“ Odpovedal im Ježiš: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov, aby sa kajali.“


     Meditácia

     

     V Léviho dome nastal čas obeda. Jeho priatelia si sadajú za stôl, zhovárajú sa, smejú a rozoberaním dnešných obchodov si krátia čas, kým čakajú na domáceho pána. Avšak keď vojde, celá miestnosť ohromene stíchne. "Niečo sa zmenilo," hovoria, "s Lévim sa čosi stalo. Vyzerá ako úplne iný človek! A kto je jeho novým hosťom? Nikdy som sa nestretol s podobným človekom - je taký dôstojný, sebaistý a pokojný." A potom Lévi nahlas vysloví jeho meno: "Rád by som vás zoznámil s Ježišom z Nazareta."

     Nevieme presne, čo sa vtedy odohrávalo v Léviho dome. Môžeme sa iba domnievať, že keď sa viacerí Léviho hostia stretli s Ježišom z tváre do tváre a zároveň boli svedkami Léviho premeny, mnohí z nich sa stali Ježišovými nasledovníkmi. Niet pochýb, že ak by sa Ježiš pripojil aj k nám pri stolovaní, chovali by sme sa trochu ináč ako obvykle. Zrejme by sme sa viac usmievali, boli by sme vďačnejší za jedlo a možno by sme sa pozerali ináč aj na ľudí okolo seba.

     Znie to čudne? Nemalo by. Ježiš sa k nám totiž pripája pri slávení každej svätej omše; prichádza, aby s nami lámal chlieb, aby nám dal jesť svoje telo a piť svoju krv. Ba čo viac, nepripája sa k nám iba Ježiš, je tam aj celá Cirkev a ako čestní hostia sú prítomní aj všetci anjeli a svätí. Na tejto oslavnej hostine nie sme len divákmi, sme jej priamymi účastníkmi a obsluhuje nás sám Pán - napája nás, kŕmi, vyvyšuje a požehnáva.

     Pri najbližšej svätej omši poproste Pána, aby vám pomohol preniknúť hlbšie do liturgie. Uvedomme si, že kňaz nie je jediný, kto slávi omšu! Sú tu aj lektori, speváci, rozdávači Eucharistie, ale aj všetci ostatní bratia a sestry, ktorí sedia v kostolných laviciach; aspoň v duchu poďakujme Bohu za dary, ktoré sme dostali. V bežnom živote potom rozdávajme radosť, ktorou sme sa naplnili počas svätej omše, a pomôžme niekomu, kto sa potáca pod svojím bremenom, alebo niekomu, kto už neverí, že Boh môže zmeniť jeho život. Ježiš prišiel "oheň vrhnúť na zem" a nás chce použiť ako palivo! (Lk 12, 49 ).


Chválim ťa, Pane, za dar tvojej dokonalej lásky v Eucharistii a za to, že si vo mne stále prítomný. Kiežby som aj ja vedel sprítomniť ťa každému, koho dnes stretnem!


     Myšlienka na deň je prevzatá z časopisu Slovo medzi nami.klenba

Hlavné menu

Anketa
Ako je to s mojimi návštevami bohoslužieb?

chodím tak často ako sa len dá
2103 (2103 hl.)
chodím každú nedeľu a prikázaný sviatok
1487 (1487 hl.)
snažím sa aspoň nedeľe
1228 (1228 hl.)
len príležitostne
1144 (1144 hl.)
nechodím vobec
1253 (1253 hl.)

Celkom hlasovalo: 7215

Zoznam rubrík
mínus Cirkev
mínus Diecéza
mínus Farnosť
mínus Info
mínus Kniha
mínus Príbeh
mínus Svedectvo
mínus Vážne

Humor
1.
Dobrovoľné príspevky do kostolnej pokladničky veľmi klesli a tak sa pán farár odhodlal k ráznemu opatreniu. Počas kázne vyhlásil: - Bratia a sestry, robím to veľmi nerád, ale nemám iné riešenie. Je medzi nami muž, ktorý má hriešny pomer s manželkou jedného nášho cirkevníka. Ak sa v kostolnej pokladničke na milodary do večera neobjaví 500 korún, zverejním jeho meno. Keď po omši farár počítal peniaze v pokladničke, našiel tam 25 päťstokorunáčok a jednu dvestokorunáčku s pripnutým lístkom: "Pre lásku božiu, otče, počkajte mi do večera, tie tri stovky niekde zoženiem"
Bravo
2.
Bůh je mrtev (Friedrich Nietzsche) Nietzsche je mrtev (Bůh)