* Diecézna púť k Panne Márii Snežnej v Roku eucharistie

V dňoch 5. augusta - 7. augusta 2005 sa v Úhornej, vo farnosti Smolník, zídeme na tradičnej púti z príležitosti sviatku Panny Márie Snežnej. Tak ako každý rok, aj teraz je pripravený bohatý duchovný program od piatku až do nedele:

PIATOK, 5. augusta 2005

15.00 Svätá omša (celebruje vdp. Miloš Gazdík, farský administrátor v Smolníku)

SOBOTA, 6. augusta 2005

16.30 Príchod pútnikov a vysluhovanie sviatosti zmierenia
17.00 Úvodná svätá omša (celebruje vdp. Miloš Gazdík, farský administrátor v Smolníku)
18.15 Večeradlo (vedie vdp. Marián Slovák, farský administrátor v Krásnohorskom Podhradí)
19.30 Svätá omša (celebruje dp. Marek Sopko, kaplán v Krompachoch)
21.00 Adorácia pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou (vedie vdp. Martin Keruľ, farský administrátor v Dobšinej a D.E.S. rožňavskej diecézy)
22.30 Krížová cesta (vedie vdp. Jozef Fričovský, farský administrátor v Poltári)
24.00 Polnočná svätá omša (celebruje novokňaz dp. Peter Krajč, kaplán v Rimavskej Sobote)

NEDEĽA, 7. augusta 2005

v kaplnke:
07.00 Svätá liturgia východného obradu
08.30 Svätá omša v nemeckom jazyku
09.30 Svätá omša v maďarskom jazyku

pred kaplnkou:
07.00 Svätá omša v slovenskom jazyku (celebruje vdp. Viktor Mičuda, Lovinobaňa)
08.30 Divadelné predstavenie (Fiľakovské Biskupice)

10.30 Slávnostná svätá omša, celebruje J. E. Mons. Eduard Kojnok, rožňavský diecézny biskup, po jej skončení adorácia a Eucharistický sprievod s požehnaním

UPOZORNENIE: V prípade nepriaznivého počasia bude program upravený a zmeny budú včas oznámené.

Za RKFÚ Smolník: Tomáš Székely