Rímskokatolícka cirkev      
Zimná 187      
049 25 DOBŠINÁ      
Dnes je sobota 5. decembra 2020     -----     Meniny má Oto     -----      liturgická farba féria 


klenba

Hľadaj
Penzion v Jižních ČecháchChata u KomorníkaChata StrmilovUbytování v České KanaděPenzion StrmilovUbytování větších skupinUbytování v Jižních ČecháchChata u rybníka KomorníkaChata v Jižních ČecháchRybolovUbytování v KunžakuStrmilovChata Česká Kanada

Ako a kam?

Info
Update: 27.01.2007
JozefTOPlist


Diecézne evanjelizačné stredisko

Myšlienka
Myšlienka z košíka

Počet zobrazených článkov: 5 (z celkom 5 nájdených)

* Nepohodlné evanjeliá - Vstupné bez zľavy

kostol      "Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva." (Mt 5,20)

     "Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo dávate desiatky z mäty, kôpru a rasce, ale zanedbali ste, čo je v zákone dôležitejšie - spravodlivosť, milosrdenstvo a vernosť! Toto bolo treba robiť, a tamto nezanedbávať." (Mt 23,23)

     "Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar" (Mt 5,23 - 24)


     Náš starý pán farár dal vyvesiť na vchod kostola tento nápis: "Pri vstupe na posvätné miesto ženy majú mať pokrytú hlavu, rukávy (aspoň) po lakte, šaty niže kolien a skromné správanie."
     Muži to mali jednoduchšie. Stačilo "nepľuvať na dlažbu".

* Nepohodlné evanjeliá - Pokazený Betlehem

     V tom istom kraji boli pastieri, ktorí v noci bdeli a strážili svoje stádo. Tu zastal pri nich Pánov anjel a ožiarila ich Pánova sláva. Zmocnil sa ich veľký strach, ale anjel im povedal: "Nebojte sa. Zvstujem vám veľkú radosť, ktorá bude patriť všetkým ľuďom. Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ Kristus Pán. A toto vám bude znamením: Nájdete dieťatko zavinuté do plienok a uložené v jasliach." A hneď sa k anjelovi pripojilo množstvo nebeských zástupov, zvelebovali Boha a hovorili:

     "Sláva Bohu na výsostiach
     a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle."

     Keď anjeli odišli od nich do neba, pastieri si povedali: "Poďme teda do Betlehema a pozrime, čo sa stalo, ako nám oznámil Pán. "Poponáhľali sa a našli Máriu a Jozefa i dieťa uložené v jasliach. Keď ich videli, vyrozprávali, čo im bolo povedané o tomto dieťati. A všetci, ktorí to počúvali, divili sa nad tým, čo im pastieri rozprávali. Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich. Pastieri sa potom vrátili a oslavovali a chválili Boha za všetko, čo počuli a videli, ako im bolo povedané (Lk 2,8-20)

* Nepohodlné evanjeliá - Vianoce treba odblokovať

     Vianoce musíme za každú cenu odblokovať. Beda, ak to neurobíme. Ide tu o naše poslanie. Našou úlohou je:

     Premeniť sa na svetlo

     Aby nás toto svetlo vnútorne preniklo, pretvorilo, spriezračnilo. A aby sa ľudia mohli v nás doň zahľadieť, aby ich oslnilo, aby pocítili jeho čaro a odolali pokušeniu zatvoriť oči.

Zobraz správu | Autor: Administrator | Počet komentárov: 82512 | Pridať komentár | Informační e-mail - Vytisknout článek | 907 prečítaní

* Nepohodlné evanjeliá - Zablokované Vianoce

     "Uložila ho do jasieľ, lebo pre nich nebolo miesta v hostinci" (Lk 2,7)

     Neskoršie povie: "Klopte a otvoria vám." No pre jeho matku, ktorá ho nosila vo svojom živote, dvere ostali zabarikádované. A za nimi ľudia, zamurovaní do pevnosti svojho egoizmu, rozhodnutí neprepustiť ani piaď zeme.
     Nebolo preň miesta. Musí sa narodiť za mestom. Tak isto ako za mestom aj umrie.

Zobraz správu | Autor: Administrator | Počet komentárov: 853 | Pridať komentár | Informační e-mail - Vytisknout článek | 875 prečítaní

* Nepohodlné evanjeliá - Učiť sa smútku Vianoc

     Kým tam boli, nadišiel jej čas pôrodu. I porodila svojho prvorodeného syna, zavinula ho do plienok a uložila do jasieľ, lebo pre nich nebolo miesta v hostinci (Lk 2,6-7)
     Dokopy štyri riadky. Aby nám Lukáš vyrozprával najpodivnejšiu udalosť v dejinách sveta, potrebuje na to štyri riadky. Boh prichádza k nám "postaviť si svoj stan". A evanjelista nám to povie v štyroch riadkoch. Pravdepodobne muselo jeho pero poriadne so sebou bojovať, aby odolalo pokušeniu napísať viac.

Zobraz správu | Autor: Administrator | Počet komentárov: 37451 | Pridať komentár | Informační e-mail - Vytisknout článek | 1009 prečítaní


klenba

Hlavné menu

Anketa
Ako je to s mojimi návštevami bohoslužieb?

chodím tak často ako sa len dá
2113 (2113 hl.)
chodím každú nedeľu a prikázaný sviatok
1501 (1501 hl.)
snažím sa aspoň nedeľe
1233 (1233 hl.)
len príležitostne
1154 (1154 hl.)
nechodím vobec
1259 (1259 hl.)

Celkom hlasovalo: 7260

Zoznam rubrík
mínus Cirkev
mínus Diecéza
mínus Farnosť
mínus Info
mínus Kniha
mínus Príbeh
mínus Svedectvo
mínus Vážne

Humor
1.
Dobrovoľné príspevky do kostolnej pokladničky veľmi klesli a tak sa pán farár odhodlal k ráznemu opatreniu. Počas kázne vyhlásil: - Bratia a sestry, robím to veľmi nerád, ale nemám iné riešenie. Je medzi nami muž, ktorý má hriešny pomer s manželkou jedného nášho cirkevníka. Ak sa v kostolnej pokladničke na milodary do večera neobjaví 500 korún, zverejním jeho meno. Keď po omši farár počítal peniaze v pokladničke, našiel tam 25 päťstokorunáčok a jednu dvestokorunáčku s pripnutým lístkom: "Pre lásku božiu, otče, počkajte mi do večera, tie tri stovky niekde zoženiem"
Bravo
2.
Bůh je mrtev (Friedrich Nietzsche) Nietzsche je mrtev (Bůh)